czwartek, 28 lipca 2011

Bojkotuj Danone
Danone

Strauss Ltd druga największa firma izraelska działająca w branży spożywczej i szósta na świecie największa firma handlująca kawą jest partnerem francuskiej firmy Danone działającej w branży mleczarskiej.

[Strauss LTD jest również największym polskim dystrybutorem kawy – kontroluje ponad 19,5% krajowego rynku kawy. Firma świadczy swoje usługi na terenie nielegalnych osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu. Jak mówi hasło propagandowe korporacji “Jesteśmy w terenie z naszymi żołnierzami”. Strauss Cafe Poland jest producentem kawy MK Cafe Premium, Pedros, Fort, Sahara, Mildano oraz dystrybutorem kawy marki Italian Lavazza.]

Źródło : Kampania Solidarności z Palestyną


PRODUKTY I PRZEDSIĘBIORSTWA STOWARZYSZONE:

Strauss dairy, Danone jogurt, Jacob Biscuits, HP foods, Evian, Volvic, Galbani, LEA & PERRINS, LU Biscuits W 1998 Franck Riboud, w imieniu Danone, przyjął nagrodę Jubilee Award od izraelskiego premiera Netanyahu. Jest to nagroda przyznawana przez państwo Izrael tym osobom lub organizacjom, które przyczyniają się do wzmocnienia izraelskiej gospodarki. [2]

Instytut Danone został założony w Izraelu w lipcu 1998. [1]

[1] Instytut Danone w Izraelu

http://www.danone-institute.org.il/danone/WhoEng/Default.asp?Flag=1

[2] spis nagrodzonych

http://www.aqsa.org.uk/flyers/boycott.html#3
Jest jeszcze inny powód, dla którego w Polsce warto zbojkotować Danone:

Koncern planuje likwidację dawnych zakładów cukierniczych „San” w Jarosławiu, które dziś pod nazwą „LU” wchodzą w skład Danone. Zlikwidować – nie dlatego, że przynoszą straty, ale ponieważ generują zbyt małe zyski.

Od 1 kwietnia, wedle wcześniejszych zapowiedzi, mają się rozpocząć zwolnienia w jarosławskiej fabryce. Pracę ma stracić prawie 500 osób. Ale pracownicy zapowiadają dalszą walkę, wznowienie nieco już zapomnianej akcji bojkotu produktów Danone i wzmożone wysiłki na rzecz uratowania własnego przedsiębiorstwa.


Źródło : Viva Palestyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz