sobota, 30 lipca 2011

Bojkotuj Motorolę ...Od powstania Izraela w 1948 roku, Motorola jest zaangażowana w pomoc temu państwu w prowadzeniu jego represyjnej polityki wobec Palestyńczyków.
Motorola utworzyła filię 'Motorola Izrael', którą w całości posiada, jako swoją pierwszą filię poza granicami Stanów Zjednoczonych w 1964 roku.

'Motorola - Izrael' czerpie korzyści z militaryzmu Izraela i bieżącej okupacji ziem palestyńskich, zdobywając ponad 1 mld USD rocznych przychodów w 2007 roku.

Jako dyrektor operacyjny firmy Motorola Mike Zafirovski powiedział:"Nasza inwestycja w Izraelu jest jedną z najbardziej udanych jakich dokonaliśmy".

Motorola dziś umożliwia trwanie izraelskiego apartheidu, jak nigdyś 'Motorola - Południowa Afryka'pozwalała na istnienie apartheidu w RPA.
W czterdziestu procentach posiadana przez swoich amerykańskich rodziców, 'Motorola - South Africa' dostarczoała przenośnych nadajników radiowych dla policji Republiki Południowej Afryki. Te nadajniki radiowe pomyogł policji w stłumieniu protestu przeciwko dominacji białych.

Porozumienia Motoroli z reżimem stosującym apartheid dobiegły końca w 1985 roku, kiedy Motorola sprzedała swoje umowy koncernowi elektronicznemu Allied Technologies Ltd. (Altech) pod warunkiem, że ten ostatni zaprzestanie sprzedaży sprzętu agencją Republiki Południowej Afryki.
Umowa została wygrana dzięki amerykańskim aktywistom protestującym przeciwko apartheidowi, którzy wywarli presję na Motoroli zmuszjąc kpncern ten do zerwania kontaktów z reżimem RPA i pomógli w przyjęciu prawa, w Nowym Jorku i innych miastach, zabraniającego rządom miast prowadzenia działalności handlowej z firmami dostarczającymi sprzęt używany
do egzekwowania apartheidu w Afryce Południowej.

Motorola umożliwia izraelską politykę apartheidu i pogwałcenie prawa międzynarodowego poprzez opracowywanie i sprzedaż sprzętu przeznaczonego specjalnie dla armii izraelskiej i używanego do utrzymania nielegalnych osiedli i wykorzystywanego do popełniania zbrodni wojennych na okupowanych terytoriach palestyńskich .

Istnieją 3 podstawowe kategorie produktów firmy Motorola, które są nieodzowne w utrzymaniu przestępczej polityki Izraela :

1.Amunicji i części do amunicji.?

2.Specjalistycznych urządzeń i systemów komunikacyjnych

3.urządzeń i systemów wyspecjalizowanych w zakresie nadzoru i bezpieczeństwa1. 'Motorola - Izrael' : Zapalniki i amunicja **'Motorola - Izrael' jest czołowym projektantantem i producentem zapalników do bomb i pocisków stosowanych przez wojsko izraelskie - informacje zgodne ze stroną internetową izraelskiego Ministerstwa Obrony .

Motorola jest głównym dostawcą zapalników dla izraelskie siły powietrzne (IAF) i szeregu innych izraelskich korporacji zajmujących się przemysłem wojskowym, w tym Israel Aerospace Industries i Rafael, które projektują pociski i broń precyzyjną oraz inne produkty wojskowe.

Zapalniki wyprodukowane przez 'Motorola - Izrael' zostały użyte w bombach kasetowych, bombach "bunkier-buster" i w wielu innych typach bomb


Te zapalniki są zdolne określić, kiedy i w jaki sposób pociski mają być zdetonowane.

Bomba kasetowa jest bronią przeciwpiechotną (bomba lotnicza), której eksport został niedawno zakazany przez rząd USA

30 maja 2008 podczas konferencji w Dublinie 111 państw poparło zakaz używania bomb kasetowych. Od głosu wstrzymała się m.in. Polska, mająca na wyposażeniu kilka typów bomb kasetowych RBK, LBKas-250, ZK-300[1]. Do dziś (czerwiec 2011) Polska, obok między innymi Stanów Zjednoczonych, Rosji i Chin, nie została sygnatariuszem konwencji i nie jest zobowiązana zakazem.

Każdy bomba kasetowych składa się z setek eksplodujących "bombek" (bomb małego wagomiaru), które wyrzucają odłamki metalu na duże powierzchnie. Bomby kasetowe zazwyczaj pozostawiają niewypały tych "bombek", które później jeszcze bardzo długo po zakończeniu działań zbrojnych stanowią śmiertelne zagrożenie, podobnie jak miny.

Odmianą bomb kasetowych są bomby zawierające miny przeciwpiechotne, samouzbrajające się po określonym czasie od zrzucenia. Są one zakazane przez międzynarodowe konwencje.


zawierających ponad 1,2 mln bombek, w południowym Libanie. Użyta amunicja kasetowa miała


ONZ w 2007 roku określiła, że ​​26 procent ziemi uprawnej w południowym Libanie pozostało wystawionej na wpływ bomb kasetowych.

Motorola wprowadziła również zapalniki 'proximity', które sprawiają że bomba wybucha w powietrzu tuż nad ziemią (przed uderzeniem), wywołując efekt kuli ognia, i zapalniki 'delay' (z opóźnieniem0, które mogą być tak ustawione, aby bomba wybuchła nawet do 48 godzin po rozpoczęciu walki.

'Motorola - Izrael' wystawiła swoją amunicję na kilku globalnych targach handlowych, między innymi International Air and Space Fair 2008 i Seulu Air Show 2007.

** W kwietniu 2009 Motorola sprzedała swój Government Electronics Department (GED) - jednostkę, która produkuje zapalniki dla wojska izraelskiego, izraelskiej firmie Aeronautics Defense Systems Ltd., bliskiemu partnerowi 'Motorola - Izrael', z którym Moto-Izrael współpracuje rozwijając inne technologie .

Sprzedaż nastąpiła po tym jak kilka grup w USA zwróciło uwagę na wsparcie Motoroli izraelskiego apartheidu, a zaledwie kilka dni po tym jak 'New York Campaign for the Boycott of Israel' rozpoczęła kampanię "Bojcott Moto, Boycott Apartheid ".
2. Motorola Izrael: KomunikacjaW 2000 roku 'Motorola - Izrael' zdobył kontrakt wart 100 milionów dolarów
do zapewnienia ogólnokrajowej wojskowej sieci komórkowej dla Izraelskich Sił Obronnych. Kod o nazwie "Mountain Rose" (Vered Charima w języku hebrajskim), system zaczął działać w 2004 roku.

Mountain Rose jest system komunikacji zaszyfrowanych danych, który pozwala dowódcom wojskowym, żołnierzom i dowódcom cywilnym na bezpieczną komunikację i wymianę informacji w czasie działań, bez względu na to gdzie odbywa się operacja.


Użytkownicy Mountain Rose cieszyć się mogą bezpieczną komunikacją głosową, SMS'ami

w ramach zintergrowanej samowystarczalnej sieci.


Znajdujący się w polu, dowódcy mogą połączyć się z siecią naziemną lub satelitarnymi systemami komunikacyjnymi co "ułatwia bezpośrednią i bezproblemową łączność od najniższego pozimu echelonu aż do poziomu naczelnego dowództwa."

System zainstalowany w opancerzonych pojazdach używa intercomu, co odpowiada potrzebie podstawowej infrastruktury .


3. 'Motorola - Izrael': Nadzór


Motorola ułatwia dalszą obecność nielegalnych izraelskich osiedli na ziemiach palestyńskich na Zachodnim Brzegu, z naruszeniem prawa międzynarodowego, poprzez dostarczanie siłom izraelskim radarów z systemem high-tech

do "ochrony" tych osiedli przed palestyńskim społecznościami, które je otaczają.

Motorola jest współodpowiedzialna za brutalną ingerencję Izraela na ziemiach palestyńskich pod pretekstem kwestii bezpieczeństwa. Urządzenia nadzorujące same są częścią infrastruktury okupacji i kolonizacji, i są instalowane bezpośrednio na okupowanych terytoriach palestyńskich z założeniem zapobieżenia 'przenikania' Palestyńczyków do osedli żydowskich.

umożliwiają wykrywanie i nadzór Palestyńczyków na ich własnej ziemi aż z 700 metrów.

Tworzenie i instalacja takich systemów nadzoru kosztowała co najmniej 93.000.000 dolarów (a
prawdopodobnie będzie więcej) od czasu oddania do użytku pierwszego w 2005 roku w osiedlu Har Bracha w pobliżu Nablusu.
W 2006 r. nieco ponad rok po debiucie, systemy były w użyciu w pobliżu co najmniej 47 izraelskich osiedli na Zachodnim Brzegu, z których wiele znajduje się głęboko wewnątrz terytorium Palestyny ​​i daleko od

Zielonej Linii. Niektóre z osiedli otrzymały aż 30 stacji radarowych.
Obecnie wiadomo, że systemy są w użyciu w regionie Hebronu, w tym wokół osiedla Karmei Tzur i w samym Hebronie, gdzie zamieszkuje garstka osadników żydowskich (wielokrotnie stosujących przemoc wobec palestyńskiej rdzennej ludności).BOJKOTUJ MOTOROLĘ !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz